Digidexo.com

Jak leczyć Naciągnięty mięsień łydki

Podczas gdy będzie bolało jak Dickens, rozdarty mięsień łydki zazwyczaj nie jest duża z transakcji. Jednak, to zajmie trochę czasu i cierpliwości na to, aby leczyć prawidłowo. Jeżeli podejrzewasz, że masz rozdarty mięsień łydki, należy sprawdzić to z lekarzem, aby upewnić się, że w rzeczywistości nie ma więcej poważnych obrażeń. Można rozpocząć leczenia obrażeń razu jednak, aby przyspieszyć gojenie się jak najwięcej.

Instrukcje

Zatrzymaj to, co robisz od razu. Jeśli czujesz zmęczenie, uczucie ciągnącej lub POP na łydce, to musisz przestać cokolwiek aktywność fizyczna robisz od razu. Kontynuacja będzie zaostrzać szkody.

Umieść okład z lodu na powierzchni łydki, które jest bolesne. Możesz zawinąć okład z lodu w wilgotnym ręcznikiem przed umieszczeniem go na skórę, aby utrzymać go z coraz zbyt zimno zbyt szybko. Możesz lód cielę dla odstępach 20-minutowych, dając regionowi 20 minut przerwy między sesjami lodu. Można nadal stosować lodu, aby utrzymać obrzęk w dół przez pierwsze 48 godzin, jeśli jest to konieczne.

Umieść cielę. Użyj bandaż elastyczny lekko, ale stanowczo owinąć oparzone. Pomoże to pęcznienie i łatwości część bólu w obszarze, w wielu przypadkach. Nie owijać łydki zbyt mocno, ale po prostu stworzyć delikatny ucisk na obszarze. Okład nie powinien zwiększyć poziom bólu, który występuje.

Elevate rannych obszarze. Użyj poduszkę podtrzymać swoje cielę. Siedzieć na kanapie lub łóżku, jeśli to możliwe, i postawić nogę na górze poduszki. Jest to szczególnie ważne podczas snu. Jeśli nie podnieść nogę to będzie prawdopodobnie zacznie pulsować w nocy i może pęcznieć lub stać się stan zapalny.

Weź łagodny lek przeciwbólowy jak ibuprofen co osiem godzin. To należy zrobić, tylko jeśli lekarz pozwala wziąć ibuprofen na bóle głowy lub innych kwestii łagodny ból. Jeśli nie zazwyczaj over-the-counter leki przeciwbólowe, a następnie skonsultować się najpierw z lekarzem. Lek przeciwbólowy może również pomóc w zapobieganiu dodatkowy stan zapalny.

Rehabilitacja obrażeń z masażu sportowego. Jeżeli lekarz zatwierdzi, to tylko twój rozdarty mięsień łydki nie jest już w niebezpieczeństwie coraz zapalny lub dalej podrażniona, można przyspieszyć odzyskiwanie z codziennego masażu wprowadzania delikatny ucisk w okolicy. Skontaktować się z lekarzem przed próbą tego, ponieważ robi to zbyt szybko lub w niewłaściwy sposób do konkretnego urazu może pogorszyć sytuację.

Wskazówki

  • Jeśli podejrzewasz, że masz jakiś rodzaj uszkodzenia mięśni, należy potwierdzić diagnozę z lekarzem.