Digidexo.com

Co to jest Pull Hamstring?

Ścięgno składa się z trzech mięśni: mięsień dwugłowy uda, na semitendinosis i półbłoniasty, wszystko znajduje się na tylnej nodze między kolana i pośladka. Pomagają kolano zgiąć i uda się przesunąć do tyłu. To sprawia, że ​​ścięgno istotne dla ruchów, takich jak chodzenie, bieganie i ruch tułowia. Według sportsinjuryclinic.net, ścięgna lub odciągnąć szczep rozdarcie jednej mięśni ścięgno. Ciągnięcie mięśni może być wyniszczające szkody, szczególnie dla sportowca.

Przyczyna

Ścięgno udowe ciągnąć zazwyczaj występuje podczas wysiłku i jest często spowodowane przez overextending mięśni. Na przykład, gracz w baseball, który pracuje ciężko do pierwszej bazy mogą uszkodzić mięśni, jednocześnie przedłużając jego nogę, próbując pokonać rzut do bazy. Ostry ból natychmiast wystąpić, a osoba może nie być w stanie chodzić lub biegać.

Objawy

Osoba ta może również wystąpić zasinienie i obrzęk mięśnia. Ból może być również obecny, gdy próbuje prostowania nogę lub po zgięciu kolan. Osoba ta może być w stanie poczuć szczeliny lub przestrzeń z tyłu nogi, gdy mięśnie jest rozrywane.

Nasilenie

Istnieją trzy stopnie ściąga ścięgno. W Grade 1, osoba może być w stanie chodzić bez większego dyskomfortu oprócz ucisku w tylnej nodze, i trochę obrzęk będzie oczywiste. W Grade 2, osoba będzie chodzić z wyraźnym utykając i obrzęk i ból będzie bardziej widoczne. W kategorii 3 pociągnięciem, osoba prawdopodobnie potrzebuje pomocy do chodzenia i przeżywa znaczny obrzęk. Ból jest ostry, zwłaszcza gdy próbuje zgiąć kolano.

Leczenie

Leczenie rozpoczyna się wcześniej na ciągniętych mięśni ścięgna udowego, tym lepiej. Metoda RICE (odpoczynek, lód, kompresja, wysokość) powinny być realizowane w ciągu pierwszych 48 godzin. Po obrzęk zmniejsza się, proces rehabilitacji, który polega na rozciąganie i wzmacnianie mięśni powinno się rozpocząć. To pomaga leczyć mięsień i może pomóc zapobiegać przyszłym naciągów.

Zapobieganie

Ponieważ ścięgno ciągnie często występuje, gdy mięsień jest napięty, właściwa rozgrzewka przed treningiem powinno się odbyć. Ta polega na przeprowadzeniu odcinki ścięgno udowe, co pomaga, aby mięśnie bardziej elastyczne. Aby wzmocnić mięśnie, ćwiczyć na siłowni, takich jak loki nóg. Zaleca się lekkie ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie w miejscu.