Digidexo.com

Leczenie Szczep mięśni szyi

Szyi składa się z siedmiu małych kręgów począwszy od podstawy czaszki, według amerykańskiego Chiropractic Association. Zwany także kręgosłup szyjny, szyi wspiera cały ciężar głowy, co może być prawie 12 funtów. Wypadki, upadki, energiczne uderzenia, starzenie, a nawet siedząc przez dłuższy czas mogą wpływać na szyję w negatywnych sposobów. Szacuje się, że 10 procent Amerykanów ma ból szyi w każdej chwili, zgodnie ze sprawozdaniem mięśniowo-szkieletowego.

Ćwiczenie

Ćwiczenie jest najbardziej zalecane leczenie przewlekłego ucisku, bóle mięśni i szczepów w szyi. Dr Graeme Teague, ekspert kręgosłup i autor tej sprawie, wskazuje, że ból szyi jest 230 procent bardziej bolesne niż ból w dole pleców. University of Maryland zaleca kilka prostych ćwiczeń szyi. Przechylić głowę do tyłu powoli, tak, że jesteś patrząc w sufit. Które stanowią stale trzymać przez około 5 sekund. Jeśli Twoja szyja zaczyna drży przed liczbą pięciu, powrócić do pierwotnej pozycji. Wykonaj to ćwiczenie pięć do dziesięciu razy na dobę.

Rozciąganie

Stretching jest tak samo ważne, aby łagodzeniu bólu szyi, jak ćwiczenia. Stretching poprawia elastyczność i obiegu; także zwalnia nacisk na mięśnie. Czy ta przejść kilka razy dziennie. Usiądź prosto na brzegu krzesła. Umieść lewą rękę pod kątem prostym za plecami. Korzystanie prawą rękę, delikatnie wyciągnąć głowę w prawo. Powinieneś czuć na odcinku szyi. Zastosowanie tylko minimalny nacisk. Nie ciągnąć do punktu, w którym można poczuć ból. Sprawował tę pozę na 3 do 5 sekund i zmieniamy strony. Możesz zrobić ten odcinek tak często jak potrzeba, ale nie zatrzymuj się po ból ustępuje. Stretching to świetny sposób, aby utrzymać mięśnie elastyczne.

Kręgarz

Urzędowy manipulacji i fizjologiczne Therapeutics opublikowała badanie w 1995 roku wskazuje, że "manipulacja szyjki macicy jest" kilkaset razy bezpieczniejsze niż przy użyciu leków jak ibuprofen w leczeniu bólu szyi. Regulacja szyi, znany jako manipulacji szyjki jest procedura stosowana ręcznie do szyjki. Jest on stosowany w celu poprawy elastyczności i ruchu i łagodzenia napięć i sztywności. Inne zabiegi polecane przez kręgarza może zawierać masażu i fizykoterapii.