Digidexo.com

Mogę zaśpiewać z przepukliny rozworu przełykowego?

Śpiewacy muszą być związane z wielu rzeczy, aby utrzymać brzmi dobrze. Mają na pobyt dobrze nawodniony, na przykład, więc ich struny głosowe pobyt pulchny i ​​wilgotny i uniknąć uszkodzeń, jak wbić razem. Stan niektóre śpiewacy zmierzyć, jest rozworu przepuklinę (występ żołądka do góry w klatce piersiowej). Chociaż warunek nie musi zagrażać życiu, może to przynieść karierę wokalną do zadyszki, jeśli nie są odpowiednio traktowane.

Jak Śpiew Works

Generacja pedagogów muzycznych nieprawdziwe fizjologii śpiewu, mówiąc, że człowiek śpiewa "z przepony." To jest błędne, gdyż membrana nie jest to, co kontroluje pobór i odrzut powietrza. Co właściwie się dzieje, że mięśnie brzucha relaks podczas inhalacji. Kiedy powietrze wpada do płuc, aby zneutralizować różnicę ciśnień, która jest tworzona, międzyżebrowe mięśnie klatki piersiowej rozszerzyć, a zawyżone tkanki płuc naciśnij na membranę i mięśni brzucha. Gdy piosenkarka wydycha, mięśnie brzucha angażują naturalnie, naciskając membranę się i powietrze z płuc. Dobre śpiewacy próbują pozwolić mięśni brzucha relaks całkowicie podczas wdychania tak przez mięśnie międzyżebrowe może wyjść jak to możliwe, tak, że więcej sprężonego powietrza może być stosowany do płuc. Membrana faktycznie robi bardzo niewiele, aby pomóc śpiew.

Przepuklina rozworu przełykowego, co jest

W organizmie każdego człowieka, esophogus (rurka żywności) przechodzi przez membranę. Zwykle większość żołądka poniżej tego punktu. W rozworowa jednak część żołądka jest popychany do góry i nad na lewą stronę membrany.

Śpiew przepukliny rozworu przełykowego i

Bo śpiewacy nie używać przepony naprawdę śpiewać, niektórzy śpiewacy z łagodnymi przepuklin rozworu nawet nie wiedzą, że mają. Jednak przepukliny rozworu przełykowego może powodować problemy z bólem i refluksu żołądkowego. Śpiew ten sposób może być bolesne, jak tkanki wokół przepukliny są kompresowane przez ruchy związane z wdechu i wydechu. Refluks może uszkodzić struny głosowe, czy to jest złe i mało spójne. Nadmierne ciśnienie wokół przepukliny (śpiewacy pracy mięśni i tkanek płuc, klatki piersiowej i brzucha trudno) przepukliny może pogorszyć i spowodować, że w niektórych przypadkach pogorszyć, choć w łagodnych przypadkach śpiewających rzeczywiście może wzmacniać strukturę membrany wystarczającej do stabilizacji przepukliny. Jeden sławny piosenkarz, który doświadczył tych objawów powodu przepukliny rozworu przełykowego jest Chester Bennington z Linkin Park, który musiał odwołać koncerty. Tak więc, chociaż śpiewa z rozworowa może być możliwe, ale nie jest to zalecane.

Leczenie

Większość przepuklin rozworu przełykowego są bardzo łagodne i nie wymagają żadnego leczenia, z wyjątkiem tego, co jest stosowany w leczeniu refluksu kwasu. Jeśli rozworu przepukliny jest duża, jednak to operacja może być potrzebne w celu skorygowania problemu. Operacja zasadniczo obejmuje popychanie części żołądka, który został popchnięty do góry diagramu z powrotem do położenia, a następnie zamknięcie przepukliny.

Objawy

Najczęstsze objawy przepukliny rozworu kwasu refluks, to dyskomfort i nudności lub wymioty. Piosenkarze może tych objawów za pomocą leków, modyfikacji diety, i pozostając w pozycji pionowej po jedzeniu.