Digidexo.com

Jak kontrolować skurcze nóg

Skurcze nóg są nagłe i mimowolne skurcze mięśni w nodze. Kurcze nóg może być spowodowane przez napięcie mięśni, przytrzymując nogę w jednej pozycji przez długi czas, niedostatecznego ukrwienia oraz ucisku nerwu, między innymi. Skurcze nóg mogą być bardzo bolesne, ale zazwyczaj można wyleczyć w domu bez podróży do szpitala. Wszystko, czego potrzebujesz, aby pozbyć się skurcze nóg kilka prostych elementów.

Instrukcje

Rozpocznij rozciąganie rutynę. Rozciąganie mięśni może pomóc w kontroli i zapobiegania skurcze nóg. Najbardziej skuteczne rozciąganie będzie zależeć od konkretnego mięsień nogi, która skurczy. Przykładem ćwiczenia rozciągające, które mogą zapobiec skurcze nóg jest odcinek cielę. Aby to zrobić, stoją od 2 do 3 metrów od ściany. Zginać do przodu i oprzeć się na ścianie, jednocześnie utrzymując stopy płasko i na miejscu. Jeśli to możliwe, Mayo Clinic proponuje delikatnie pocierania mięśni podczas rozciągania go.

Zastosuj zimny pakiet do mięśnia. Cold Pack powinien pomóc zrelaksować mięśnie napięte. Jeśli wystąpi ból lub tkliwość po ten sposób, można zastosować ciepły ręcznik do mięśnia lub wziąć ciepłą kąpiel.

Weź suplementy witaminy E. Witamina E może znacząco zmniejszyć ryzyko skurcze nóg, według dr Fred Whittier, profesor medycyny wewnętrznej na Northeastern Ohio University College of Medicine. W jednym z badań przeprowadzonych przez Whittier, u pacjentów przyjmujących witaminę E poszedł ze średnio 10 na miesiąc skurcze nóg do 3,5 miesiąca. Dobre źródło witaminy E obejmują kiełków pszenicy, olej z krokosza barwierskiego, olej z kukurydzy, mąki owsianej i makarony.

Rozważmy suplementacja magnezu. Magnez rozluźnia mięśnie i zapobiega skurcze, według dr Robert McLean, asystent kliniczny profesor medycyny na Yale University School of Medicine. McLean zaleca przyjmowanie jednej kapsułka 400 miligramów magnezu dwa lub trzy razy dziennie. Jednakże, należy skonsultować się z lekarzem przed wykonaniem tak, jak zbyt dużo magnezu może być szkodliwe dla niektórych osób, takich jak osoby z chorobami nerek.

uniknąć odwodnienia. Woda pomaga umowy mięśnie i zrelaksować się i utrzymuje komórki mięśniowe uwodnione i mniej drażliwy. Szczególnie ważne jest, aby pić wodę przed wysiłkiem, podczas wysiłku i bezpośrednio po ćwiczenia.