Digidexo.com

Jakie są przyczyny moczenie nocne?

Większość osób może spać spać przez 6 do 8 godzin przez całą noc, bez konieczności oddawania moczu. Jednakże, nie jest to przypadek dla osób cierpiących nokturii. Moczenie nocne to stan, w którym ludzie są wielokrotnie budzony w nocy z powodu potrzeby oddania moczu. Jako takich nykturią często powoduje brak snu, zwłaszcza u osób starszych. Istnieje kilka przyczyn nokturii.

Produkcja moczu

W młodych ludzi, produkcja moczu w ciągu dnia jest około trzy razy więcej niż w nocy produkcji. Kiedy ludzie w wieku, organizm produkuje mniej hormonu antydiuretycznego, dzięki produkcji moczu nerki 'znacznie wolniej.

Pęcherz kurczy

Pęcherz kurczy się znacznie pod względem wielkości jak wiekiem co że znacznie więcej konieczne jest w stanie opróżniać go częściej.

Gruczoł krokowy

U mężczyzn, powiększenie gruczołu krokowego jest częstą przyczyną nykturią. Prostata jest ważnym składnikiem w męskim układzie rozrodczym, znajduje się tuż pod poduszki.

Leki

Różne leki mogą wywoływać nykturii występuje również. Diuretyki są lekami, które wspomagają ciało eliminacji nadmiernego płynów i często bezpośrednią przyczyną nokturii. Niektórzy ludzie zwalczania tego poprzez zmianę pory dnia, w których brać swoje leki moczopędne. Leki na dolegliwości, takich jak choroby afektywnej dwubiegunowej lub dla niektórych dolegliwości związanych z serca, może również prowadzić do nykturią.

Zbyt dużo płynu

Jedną z przyczyn jest po prostu picie nykturią zbyt dużo przed snem - zwłaszcza napojów, które działają jak środki moczopędne. Picie dużej ilości kofeiny lub alkoholu kilka godzin przed snem mogą szczególnie przyczynić się do nykturią. Powstrzymywanie się od spożywania płynu na kilka godzin przed snem może zwalczać ten problem znacznie.

Pęcherza moczowego lub nerek Stan

Moczenie nocne może być również bardzo wymowny znak ostrzegawczy, że osoba cierpi zarówno z pęcherza lub chorobą nerek, w tym pęcherza nadreaktywnego, kamieni nerkowych i pęcherza moczowego lub zakażenia dróg moczowych.