Digidexo.com

Co to jest Short Term Memory Loss?

Jak się starzejemy, my wszyscy spotkać możliwość utraty pamięci. Podczas tymczasowego zapomnienia, przypomnieć niezdolność i inne przyziemne rodzaje przejściowej utraty pamięci są podobieństwa procesu starzenia się, objawy mogą łatwo przekroczyć ten próg niewidzialny czai się gdzieś pomiędzy zwykłym i problematyczne. W tym artykule, można odkryć pewne objawy utraty pamięci, wraz z krótkim eksploracji możliwych zabiegów profilaktycznych. W szczególności, trzeba nauczyć się rozpoznawać różnicę między rutynowym utraty pamięci i to, co stanowi większe zagrożenie.

Co to jest krótkotrwałe utraty pamięci?

Wierzcie lub nie, wszystkie rodzaje utraty pamięci są faktycznie podzbiory amnezji. Strata klinicznie pamięci została określona jako "nieprawidłowego poziomu zapomnienia i / lub niemożność przypomnienia wydarzeń w przeszłości". Kluczowym słowem jest "nienormalne" - niewielki spadek funkcji pamięci oczekuje się wraz z wiekiem, ale faktyczna utrata pamięci jest coś, co wykracza poza ten standard. W przypadku, gdy utrata zdolności to przede wszystkim związane z ostatnimi wydarzeniami, lekarze odnoszą się do niej jako krótkoterminową utratę pamięci.

Przyczyny

Listę warunków wynikających z krótkoterminowych utrata pamięci jest dość zwięzłe. Obejmuje ona następujące: Atlantic małża zatrucie pokarmowe, syndrom chronicznego zmęczenia, otępienie, HHV-6, zapalenie mózgu, HIV i AIDS, nadużywanie marihuany i choroby Morgellons '. Chociaż niektóre z tych warunków są dość łagodne, takie jak zespół przewlekłego zmęczenia i następstwa zażywania marihuany, inni obecnych poważnych zagrożeń dla zdrowia. Inne przyczyny tył krótkotrwałego zaburzenia pamięci obejmują: nadużywanie alkoholu, chorobę Alzheimera, raka mózgu, depresji, padaczki, choroby Parkinsona lub udaru. Z tego powodu ważne jest, aby natychmiast natychmiast zgłosić spadek w pamięci krótkotrwałej do swego pierwotnego lekarza zidentyfikować problem korzeniowy i uniknąć ewentualnych komplikacji z opóźnienia leczenia.

Objawy

Objawy krótkotrwałego utraty pamięci są, co nie jest zaskoczeniem, niezdolność do wywoływania danych ostatnio przetwarzane przez mózg. W celu zdefiniowania pamięci krótkotrwałej dokładniej, musimy najpierw ustalić trzy rodzaje pamięci: krótki, niedawny długoterminowych i zdalne długoterminowych. Poprzez zdefiniowanie terminu ujemnie (to jest, określając go najpierw określenie co pamięć krótkoterminowa nie jest) można łatwiej wyznaczać pomiędzy trzema. Z powiedział, że niedawno pamięć długoterminowa jest wykorzystywana do przechowywania informacji, które miało miejsce w bliskiej przeszłości. Przykłady będą obejmować takie rzeczy jak to, co jedli na obiad jeden w nocy, lub co film jeden obserwował ostatni weekend. Zdalna pamięć długoterminowa jest wszystko w skrajnej przeszłości - gdy jeden urodził, kolor Twojego pierwszego domu, nazwę swojego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa. Wszystko, co nie mieści się w dwóch innych kategoriach jest wykluczeniem, część pamięci krótkotrwałej. Wszelkie widoczne upośledzenie zdolności do wycofania tych ostatnich zdarzeń jest jasny wskaźnik krótkoterminowego utraty pamięci.

Zabiegi

Gdzie krótkoterminowa utrata pamięci jest tylko objawem innej podstawowy problem, z oczekiwaniami kurs medyczny działania jest do leczenia stanu się. Z pewnych przyczyn, takich jak HIV lub AIDS, które obejmują pełną gambit badań klinicznych i zabiegów. Z innymi, takimi jak utrata pamięci wynikające z nadużywania alkoholu, wstrzymali się od katalizatora będą wystarczające do usunięcia problemu. Jako próby autodiagnozy jest zawsze niebezpieczny, zalecamy odwiedzenie lekarza, niezwłocznie po doświadcza żadnych oznak utraty pamięci.

Jednak najlepszym środkiem do utraty pamięci, unika się w pierwszym miejscu. W tym celu eksperci WebMD polecam feerię zabiegów profilaktycznych, w tym: zwiększenie poziomu aktywności fizycznej, jedzenie 06:55 porcji owoców i warzyw dziennie, kwestionując własnego mózgu z ćwiczeń umysłowych, takich jak puzzle i gry, utrzymując regularne snu, spożywanie umiarkowanych ilości czerwonego wina, zmniejszając poziom wielozadaniowości, aby utrzymać umysł ostry i skupiony, a wykorzystanie urządzeń do pomocy płucna retencji.

Rozważania

Chociaż możliwość utraty pamięci jest czymś, co musi wszystko twarz, jak się starzejemy, nie musimy się zmierzyć, że leżąc. Jak zawsze, aktywne podejście do własnego zdrowia jest o wiele bardziej wydajny niż effectuating naprawy po coś pójdzie nie tak. Przyjmując pozytywne nastawienie i przyjęcie kontroli własnego zdrowia, to sam może najefektywniej przyczynić się do jakości życia, jak wiek. Dzięki połączeniu technik zapobiegawczych w połączeniu z umiejętnością rozpoznania i rozwiązania ewentualnych problemów przed ich eskalacji, można zaoszczędzić czas, medyczne drogie i ból serca, delektując się pełnią życia.