Digidexo.com

Problemy pacha Pocenie

Nadmierne pocenie się pod pachami, znany również jako pachowego pocenia się, to stan, który jest szacowany wpływać prawie 3 procent populacji. To zaburzenie, które polega na ekstremalną śmierdzący pocenie się pod pachami, może być emocjonalnie wyniszczające, przynosząc upokorzenie i wstyd do cierpiącego. Wszystkie części ciała są zdolne do pocenia, pocenie się pod pachami, ale jest szczególnie nieestetyczne i kłopotliwe.

Pocenie się

Pocenie się jest zjawiskiem naturalnym, pomaga schłodzić ciało uwalniając nadmiar ciepła. Zazwyczaj na pocenie się występuje, gdy osoba jest pod stresujące i wypełnione sytuacji napięcia lub uczestnictwa w aktywności fizycznej, takich jak ćwiczenia, pracy lub uprawiania sportów. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza również może przynieść na nadmierne pocenie się. Osoby z pachowej pocenia, jednak może wystąpić nadmierne pocenie się podczas zwykłych, z dnia na dzień warunkach.

Przyczyny

Normalny proces pocenia zapewnia smarowanie na ramiona, aby uniknąć otarcia lub bolesność podczas ocierania ciała. Podstawową przyczyną osoba odczuwa nadmierne pocenie się pod pachami, że współczulny układ nerwowy, który jest usytuowany w klatce piersiowej jest overstimulated. Układ ten wysyła sygnał do gruczołów potowych do produkcji potu; z pachowej pocenia, chociaż gruczoły zaczynają produkować znaczne ilości potu, zbytu na pach, twarzy, dłoni i stóp. Inne przyczyny tego zaburzenia obejmują niepokój, otyłość, stres, konkretne pokarmy i bodźce emocjonalne.

Wpływ społeczny

Nadmierne pocenie się pod pachami może przynieść dyskomfortu społecznego i zażenowania. Widoczne ślady potu na własnej odzieży, zapach i lęk może prowadzić do braku pewności siebie, niska samoocena i izolacji, wpływając zarówno osobistych i zawodowych aspektów swojego życia. Pocenie się pod pachami może być bardziej społecznie obezwładniający od rzeczywistych medycznych aspektów kondycji.

Leczenie

Niestety, jest to trudne do leczenia stanu. Silne antyperspiranty, zaprojektowane specjalnie w celu zmniejszenia nadmiernego pocenia się pod pachami, są korzystne traktowanie; jednak bardzo często dają poszkodowanemu żadnej ulgi, po czym leki na receptę mogą być zalecane przez lekarza. W 2004 roku FDA zatwierdziła Botox być stosowane w leczeniu tej choroby; Botox blokuje pod pachami nerwy, które powodują pocenie się.

Zapobieganie

Ponieważ niektórzy ludzie reagują na pewne antyperspirantów i innych technik medycznych odmiennie od innych osób, osoby potrzebują odkryć odpowiednie metody, które działają na nich. Ważne jest również, aby mieć dobrą codzienności higieny, w tym doskonały antyperspirant i dobrej diety, aby uniknąć cebulę i czosnek. Osoby powinny również unikać jedwabiu i innych tworzyw sztucznych, które mogą wykazać, potu plamy łatwiej niż inne materiały, w szczególności włókien naturalnych. Powinni nosić luźne ubrania, które są w jasnym kolorze, aby uniknąć zbyt absorbujące ciepło słońca.