Digidexo.com

Opcje pigułki antykoncepcyjnej-Free

Istnieje wiele opcji dostępnych dla kobiet w celu zapobiegania ciąży. Najczęściej jest kontrola urodzeń pigułki, ale są inne możliwości, które nie mogą mieć takich samych skutków ubocznych jak pigułki. Wiele kobiet ma skarg na pigułki antykoncepcyjne i szukać gdzie indziej ich antykoncepcyjnych potrzeb.

Wszczepionymi urządzeniami

Wszczepiony antykoncepcyjnej jest metodą, że wiele kobiet wybrać ze względu na "ustaw i zapomnij" sposób, że pracują. Istnieje wewnątrzmaciczne urządzenia, takie jak wkładki i Mirena, które umieszczone są wewnątrz w warunkach ambulatoryjnych i zapobiegania ciąży dla gdziekolwiek od 5 do 10 lat. Istnieje również szereg wkładów nazywa Norplant że są włożone pod skórę ramienia i uwolnienia hormonów, które zapobiegają ciąży. Są również łatwo usunąć, jeśli zdecydujesz się zajść w ciążę. Innym implantowane urządzenie, które jest bardziej trwałe rozwiązanie jest Essure, co urządzenie, które wszczepia się do blokowania jajowody.

Opcje niż pigułki

Patch jest kontrola urodzeń i strzał kontroli urodzeń, które dostarczają hormony, które zapobiegają ciąży. Metody te nie są wykonywane codziennie jak pigułki, ale działają podobnie stosując hormony w celu zapobiegania ciąży. Mają one także wiele takich samych efektów ubocznych jak tabletki. Niektóre religie nie pozwalają na stosowanie antykoncepcji i zależy od metody rytmu, aby uniknąć zajścia w ciążę. Oznacza to, znając cykl bardzo dobrze, tak aby nie angażować się w stosunki seksualne w czasie płodnym miesiąca. Prezerwatywy, kiedy jest stosowany prawidłowo, są skutecznym rozwiązaniem kontroli urodzeń, że kobiety nie muszą zrobić sami. To doprowadza człowieka do działań planowania rodziny i zapobiegania; istnieją również żeńskie prezerwatywy. Prezerwatywy chronią również przed STD, co czyni je podwójnie dobry wybór. Lekarz może dopasować kobietę dla membrany, która obejmuje jej szyjki macicy w celu zapobiegania ciąży, jednak ona musi zawsze mieć to gotowe, bo to musi być na miejscu za każdym razem przed stosunkiem pracy. Są to pianki, gąbki, folii i czopki, które są wkładane do pochwy w celu zapobiegania ciąży przez blokowanie i zabija plemniki.

Sterylizacja

Sterylizacja jest dostępna dla kobiet i mężczyzn w celu zapobiegania ciąży. Ta metoda kontroli urodzeń jest uważany stałe. Składa się on z podwiązanie jajowodów u kobiet i mężczyzn wazektomii. Ta opcja jest tylko dla tych, którzy są pewni, że nie chcą zajść w ciążę i nie jest zalecane przed kobieta ma dwoje dzieci.

Abstynencja

Tylko określony sposób w celu zapobiegania ciąży jest nie mieć stosunek. Abstynencja jest w 100 procentach zagwarantować skuteczną formą antykoncepcji, nie biorąc pigułki lub za pomocą innych środków antykoncepcyjnych w celu zapobiegania ciąży.

Po fakcie

Jest to jeden ze sposobów, które muszą być wymienione; mimo że jest pigułka. Plan B zapobiega ciąży do 72 godzin po niezabezpieczonym stosunku. Plan B nie będzie przerwania ciąży, ale zapobiega jajko od zapłodnienia, gdy podjęte w czasie.