Digidexo.com

Jak zmniejszyć ryzyko wad wrodzonych

Każdego roku około jednej trzeciej wszystkich dzieci w tym kraju rodzi się z pewnego rodzaju wad wrodzonych, które powodują kalectwo fizyczne i / lub psychiczne. Z tych, szacunkowo 150.000 dzieci rodzą się z poważnymi wadami wrodzonymi. Ponieważ wiele wady wrodzone wydaje się być spowodowany przez kombinację czynników zarówno genetycznych i środowiskowych, świadomości na temat przyczyn i profilaktyki uważa się zmniejszyć ryzyko. Chociaż istnieją pewne wady wrodzone, których nie można zapobiec, istnieje zdroworozsądkowe środki ostrożności należy podjąć przed oraz w czasie ciąży.

Instrukcje

Upewnij się, że szczepienia są aktualne, zanim w ciążę. Porozmawiaj z lekarzem o różyczce lub szczepionki skojarzonej - MMR - odrze, śwince i różyczce.

genetyczną skonsultować się z doradcą przed ciążę, zwłaszcza jeśli wcześniej miał dziecko urodzone z wadą urodzenia lub, jeśli istnieje historia wad wrodzonych w rodzinie lub, że współmałżonka. Badania genetyczne i terapia genowa stają się coraz ważniejszym elementem planowania ciąży, aby pomóc zidentyfikować czynniki ryzyka lub dziedzicznych chorób genetycznych.

Dołącz zalecaną dzienną dawkę kwasu foliowego w diecie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, należy je w postaci dodatku, takich jak witaminy wielofunkcyjnego zawierającego 400 mikrogramów kwasu foliowego. Spożywanie wystarczającej ilości kwasu foliowego, począwszy co najmniej na miesiąc przed wyobrazić znacznie zmniejszyć ryzyko poronienia i ryzyko dziecka wad wrodzonych, takich jak rozszczep kręgosłupa, serca i kończyn lub wadami.

prowadzić zdrowy tryb życia. Nie pić i nie palić. Należy także unikać dymu tytoniowego w miarę możliwości. Get regularne ćwiczenia i dużo odpoczynku. Jeść dobrze zbilansowane posiłki, i nie jeść za dużo ryb i innych owoców morza w czasie ciąży, ze względu na potencjalnie dużą zawartością rtęci. Ograniczyć lub całkowicie wyeliminować pokarmów i napojów z diety, które zawierają kofeinę.

Z dala od produktów kosmetycznych, które korzystają z syntetycznych substancji zapachowych, a także paznokci, które zawierają ftalany. Samo odnosi się do jacuzzi, gdzie temperatura wody jest wyższa niż temperatura ciała. Wysoka temperatura wody może spowodować przegrzanie, co może wpłynąć na rozwój dziecka.

planu wczesne i regularne wizyty prenatalnej opieki. Wady wrodzone są główną przyczyną śmierci w pierwszym roku życia niemowlęcia; w związku z tym, czego potrzebujesz, aby opieki prenatalnej priorytetem. Kobiety, które otrzymują rutynowej opieki prenatalnej mają zdrowsze dzieci i są mniej prawdopodobne, aby dostarczać przedwcześnie.

Wskazówki

  • Czekać na co najmniej jeden miesiąc po otrzymaniu różyczce, wietrznej szczepionki MMR lub przed próbuje zajść w ciążę.
  • Toksoplazmoza jest stan spowodowany przez pasożyta w Katalogu kału. Jeśli masz kota, zwierzę, poprosić kogoś innego, aby zmienić z kuwety, bo jeśli się zarazić w czasie ciąży, dziecko może cierpieć uszkodzenia mózgu spowodowane przez pasożyta.