Digidexo.com

Co powoduje ból opłucnowy?

W środowisku medycznym, ból w klatce piersiowej jest określany jako "ból opłucnowy". Opłucnowy ból w klatce piersiowej, i opłucnej, może być lub może nie być dołączone problemy z oddychaniem. W dowolnym czasie osoba cierpi ból opłucnowy, może być wynikiem bardzo poważne choroby, od zawału serca do płuc. Dla osób doświadczających tego rodzaju dyskomfort w klatce piersiowej, to jest wysoce zalecane, aby przejść do szpitala i uzyskać diagnozę. Poniżej znajdują się niektóre z prawdopodobnych przyczyn zapalenia opłucnej.

Heart Attack

Oczywiście, zawału serca jest bardzo poważne i być może śmiertelne. Także dalej ostrego zawału mięśnia sercowego, zawał serca jest wynikiem zablokowania naczyń krwionośnych w sercu. Zawał zwykle towarzyszy ból w klatce piersiowej, ale może mieścić się w zakresie od bardzo łagodnego do bardzo ciężkie. Niektórzy ludzie mają tak łagodny ból w klatce piersiowej, że nie są nawet pewni, że są o atak serca. W niektórych przypadkach, ataki serca może być śmiertelny w przypadku osób, które po prostu odrzuca jego opłucnowy ból, zgaga lub dusznicy bolesnej, inny typ opłucnej związany z sercem. Nieleczony atak serca może spowodować zatrzymanie akcji serca, co jest, gdy serce przestaje.

Zapalenie płuc

Zapalenie płuc jest chorobą płuc. Opłucnowy ból spowodowany zapaleniem płuc może być wywołane przez zakażenia bakteryjne, wirusowe lub grzybicze, które także powoduje ucisk w klatce piersiowej powodu zatoru. Zapalenie płuc jest piątą najczęstszą przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z Centers for Disease Control. Objawy to gorączka, kaszel i trudności w oddychaniu. Zapalenie płuc jest zwykle leczone antybiotykami, w zależności od nasilenia objawów, może być wymagane hospitalizacji dożylnie antybiotykoterapii.

Zatorowość płucna

W około 90 procentach przypadków zatorowości płucnej, podstawowym objawem jest ból opłucnowy. Zatorowość płucna, odnosi się do skrzepu krwi, który stanowi przeszkodę w tętnicy płucnej. Zakrzepy krwi mogą tworzyć się na nogach, ramionach i twoim sercu i podróż przez ciało do płuc. Płucne zatory zazwyczaj nie są śmiertelne, ale jest to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów w szpitalu w Stanach Zjednoczonych. Inne objawy to trudności z oddychaniem, duszność, kaszel i krwawą szybkie bicie serca. Płucne zatory mogą być leczone lekami przeciw krzepliwości krwi.

Odma opłucnowa

Odma jest terminem medycznym na zwiniętym płuc u pacjenta. Powietrze może przedostać się do obszaru pomiędzy ścianie klatki piersiowej i płuc, co powoduje presję na płuca. W zależności od nasilenia odmy, płuc może częściowo lub całkowicie upadku. Opłucnowy Ból może być ostry, ciężka po stronie potraktowanej płuc i klatki piersiowej czuje napięty. Odma może być spowodowane urazem piersiowej albo w trakcie lub po zabiegu w płucach. W niektórych przypadkach będzie leczyć samodzielnie, a czasami powietrze musi być usunięta z niewielkim strzykawki.

Zapalenie osierdzia

Zapalenie osierdzia zapalenie osierdzia, który jest membrana, która otacza serca. To powoduje ostry, przeszywający ból opłucnowy w klatce piersiowej, który może trwać kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy. Ostre zapalenie osierdzia, który jest krótkotrwały ból w klatce piersiowej, może zazwyczaj gorzej, gdy w pozycji leżącej, kaszel lub jedzenia. Przewlekłe zapalenie osierdzia, który może trwać kilka miesięcy, jest zwykle spowodowane przez płyn, który otacza serce, dalej wysięk osierdziowy. Zapalenie osierdzia mogą być leczone lekami przeciwzapalnymi lub wymaganego leku przeciwbólowego.