Digidexo.com

Objawy niedoboru potasu

Niedobór potasu może być poważnym problemem. Jednakże, na ogół łatwo usunięta, o ile błąd niedobór jest znaczna i jest ignorowane przez długi okres czasu. Potas, takie jak wiele innych minerałów, wymagane przez organizm w celu utrzymania homeostazy. Niedobory potasu występują z różnych powodów i objawy mogą być łagodne lub bardzo poważne.

Dlaczego potas jest potrzebna?

Potasu mineralnej, co jest potrzebne w organizmie w celu kontrolowania równowagi płynów i elektrolitów w obrębie komórki ciała. Bilans ten jest niezbędny do utrzymania prawidłowej funkcji mięśni i komórek nerwowych. Zgodnie z Mayo Clinic, osoby powinny mieć około 3.6-4.8 mEq / l potasu w organizmie. Osoby z poziomem potasu, które są 2,5 mEq / l lub mniej potrzebują natychmiastowej opieki medycznej, jak tych niskich poziomach może być śmiertelne.

Przyczyny niedoboru potasu

Niskie stężenie potasu (hipokalemię) może być spowodowana przez zastosowanie diuretyków lub środków przeczyszczających. Może to być również spowodowane ciężkimi wymioty, biegunka, przewlekłe choroby nerek, nadmierne hormonu aldosteronu i zaburzeń, które prowadzą do niewystarczającego spożycia jedzenia potasu. Ponadto, kobiety w ciąży mogą wystąpić niskie potasu z powodu zwiększonej objętości krwi w czasie ciąży. Wiele ciąży kobieta będzie doświadczenie skurcze nóg, gdy poziom potasu spadnie zbyt nisko.

Objawy niskiego stężenia potasu

Osoby z niskim poziomem potasu na ogół czują się słaby i zmęczony. Ponadto, mogą wystąpić skurcze mięśni i zaparcia. Niektóre osoby z bardzo niskim poziomem potasu może mieć zaburzenia rytmu serca. W ciężkich przypadkach znacząco niski poziom potasu mogą powodować rabdomiolizę, który jest schorzeniem charakteryzującym się dzielenie się włókien mięśniowych. Również ciężkie hipokalemię może doprowadzić do paraliżu.

Leczenie niskiego stężenia potasu

Lekarze na ogół starają się ustalić, co przyczyna mogą przyczyniać się do niskiego stężenia potasu. Kiedy przyczyną jest zidentyfikowany, jest poddawane odpowiedniej obróbce. Dodatkowo, osoby mogą wymagać wzięcia suplementów potasu lub może muszą dokonać świadomego wysiłku, aby zawierać więcej potasu w diecie. Ponadto, jeśli występują diuretyki być przyczyną może być konieczne, aby przełączyć się środek moczopędny, że nie spowoduje to nadmierne wydalanie potasu.

Pokarmy bogate w potas

Osoby o niskim potasem może próbować podnieść poziom potasu poprzez spożywanie żywności o wysokiej zawartości potasu. Każdy powinien spożywać co najmniej 2000 mg potasu dziennie. Pokarmy bogate w potas to banany, awokado, kiwi, pomarańcze, arbuz, kantalupa, brzoskwinie, sok z suszonych śliwek, rodzynki, pomidory, brukselka ", Lima Fasola, groch, ziemniaki, fasola, otręby, muesli, masło orzechowe i mleko.