Czy mogę zajść w ciążę tydzień przed mój okres?

by Fernando

Prawie połowa wszystkich ciąż w USA nieplanowanych, według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ciąża, dokładne informacje o cyklach miesięcznych kobiecych może pomóc zapewnić dodatkowy wgląd w procesy rozrodcze. Mimo wielu wspólnych mitów, kobiety mogą zajść w ciążę w praktycznie każdy punkt w ich cykle miesiączkowe, w tym tydzień przed krwawieniem.

Znaczenie

Kobiety są płodne przez około 7-10 dni co miesiąc. Jeśli kobieta jest pewna, że ​​owulacja wystąpiła co najmniej dwa dni przed rozpoczęciem okresu czasu, w którym chce się uprawiać seks bez zabezpieczenia, jej szanse na ciążę są niewielkie, ale wciąż możliwe.

Ramy czasowe

Typowy cykl menstruacyjny menstruacji zaczyna się w dniu 1, owulacji około dnia 14, a następnie rozpoczyna się po upływie 28 dni, jeśli kobieta nie ciążę. Plemniki mogą żyć do 3 dni w jajowodach kobiecych i wydany jajko pozostaje opłacalne do 24 godzin.

Rozważania

Długości cyklu i okna płodności różnić od kobiety do kobiety i się z miesiąca na miesiąc. Pary powinny używać standardowego wytyczna 28 dni, aby ustalić, czy kobieta jest płodna.

Nieporozumień

Chyba, że ​​płodność wykres objawów, to jest możliwe dla większości kobiet w celu określenia, że ​​owulacja wystąpiła. Niektóre kobiety mogą odczuwać ból brzucha w tym czasie o nazwie mittelschmerz, ale niepotwierdzonych nie można powołać się na określenie "bezpiecznych" okresy wolne antykoncepcyjnej płci.

Ostrzeżenie

Pary, które nie chcą zajść w ciążę powinny stosować antykoncepcję każdy stosunek płciowy czas pojawia się w celu uniknięcia poczęcia.